5 מיתוסים מופרכים על נהיגה

5 מיתוסים מופרכים על נהיגה

שמעתם את הסיפורים והאמנתם לאגדות אבל עכשיו הגיע הזמן לנפץ את המיתוסים וההרגלים שמנחים אתכם כשאתם מתיישבים ליד ההגה. חלק מהם יפתיעו אתכם.

1 – לפני הנסיעה מחממים מנוע

למרבה ההפתעה אנחנו ממש לא צריכים לעמוד במקום ולחכות דקות ארוכות עד שהמנוע יתחמם. בזמן שאתם מחכים אתם מבזבזים דלק וזמן, ואין באמת סיבה לעשות את זה. אם תצאו לדרך מיד אבל תעשו את זה רגוע, תהיו בטוחים שהרכב יתחמם באותו קצב בדיוק.

2 – אחיזת ההגה בשעה עשרה לשתיים

למדנו את הכלל הזה כנראה בשיעורי הנהיגה, ואנחנו בטח לא רוצים לשבור למורה את המילה, אבל האמת היא שהאחיזה הזו בהגה היא לא אידאלית. אם תחליפו את השעה עשרה לשתיים בשעה רבע לשלוש, ותחזיקו את ההגה משני הצדדים – תהיו יציבים יותר.

3 – רכב גדול הוא בטיחותי יותר

המיתוס הזה לא לגמרי לא מדויק, אבל הוא בהחלט מוגזם. רכב קטן יכול להיות בטיחותי במידה זהה אם נשתמש באמצעי המיגון המתאימים, בטכנולוגיות הטובות ביותר וכמובן – ננהג בזהירות.

4 – מראה פנורמית טובה יותר

אנחנו לא אומרים שהיא לא טובה, היא בהחלט עושה את מה שהיא אמורה לעשות – היא מספקת שדה ראייה רחב יותר. השאלה היא האם אתם באמת צריכים לראות את המושב האחורי בזמן שמראה רגילה תציג בדיוק את מה שחשוב לכם לראות בכביש.

5 – שימוש בדיבורית לא מסוכן

צר לנו לאכזב אבל גם אם אתם לא אוחזים בטלפון כדי לשוחח אתם עדיין לא ממש מרוכזים בכביש. המבט אל המסך כדי לבחון את זהות המתקשר או את ההודעה שהגיעה זה בדיוק שבריר השנייה שבו אתם עלולים לפספס משהו שקורה מולכם, וזה סיכון מיותר. מאוד.